Тривога — це виснажливе відчуття для організму, що викликає прискорене серцебиття, часте дихання, підвищене потовиділення, тремтіння, слабкість, втома, напруженість в м’язах, запаморочення, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, часте сечовиділення, проблеми зі сном.
Як розпізнати тривогу та спробувати з нею впоратися, можна було дізнатися на зустрічі з психологічною службою 12 березня «Тривожність: симптоми та ефективні методи самодопомоги».
Тривога — відчуття, яке схоже на загрозу (реальну або й уявну). Мова може йти як про безпосередню загрозу тобі, так і всьому, що ти вважаєш цінним (рідним, улюбленій справі, речам). Тривожними можуть бути незрозумілі ситуації або невисловлені почуття.
Якщо тривожний стан знесилює, варто звернутися до фахівця з психічного здоров’я.
Виправити свій стан можна і самостійно.
Усвідомленість допомагає зосередитися на теперішньому моменті без осуду до себе. Також важливо дбати про здоров’я через правильне харчування, фізичну активність і спілкування.
Тривожитися щодо буденних або суттєвих подій в житті — нормально. Саме відчуттям надмірної тривоги, відсутністю можливості зосередитися й отримувати задоволення від життя, організм сигналізує про необхідність звернути на себе увагу.