16 червня відбулося заняття від фахівців Психологічної служби для емоційної та психологічної підтримки студентів, співробітників та викладачів на тему: «Турбота про себе: з чого почати? Частина друга: ваш розум та спілкування з іншими».
На занятті наголошували, що догляд за собою повинен дати вам відчуття безпеки, комфорту, здоров’я та турботи, а не перевантаженості чи стресу.
Фахівці психологічної служби розповідали, як можна подбати про себе та спілкуватися з іншими в цей не легкий для всіх нас час:
- Подбайте про свій розум.
Займіться справою, яка вам подобається. Дуже важливо, щоб ви знаходили час, щоб зайнятися справами, які вам здаються цікавими, розслаблюючими або веселими. Не має значення, що це таке: перегляд спорту, збирання пазла, в’язання, приготування їжі, ігри, скрапбукінг, малювання, садівництво чи будь-який крафт.
- Дихайте.
Глибоке дихання може бути ефективним способом зменшення почуття тривоги та стресу.
Давали приклади студентам, як можна дихати, коли відчуваєте стрес або паніку.
- Пропрацьовували зі студентами вправи “Заземлення”.
Практикуючи такі вправи, ви будете відчувати себе спокійніше, краще контролювати ситуацію. Вони особливо корисні, якщо у вас є флешбеки, панічні атаки або відчуття дереалізації.
Налаштовували студентів на позитивне ставлення до себе та свого тіла:
- Іноді ми намагаємося приховати, ігнорувати або уникати негативних емоцій. Але насправді корисніше розпізнати ці емоції та висловити їх. Якщо ви відчуваєте себе пригніченим, тривожним, сумним або злим – дайте собі знати, що це нормально. Іноді всім нам потрібно поплакати або провести день під ковдрою.
- Говоріть собі добрі та позитивні речі. Замість того, щоб говорити собі негативні чи критичні речі, спробуйте говорити позитивні твердження («Я вижив/-ла», «Я сильний/-а», «Я хороша людина») або заспокійливі заяви («Все буде добре», «Я роблю все можливе», «Я в безпеці»).
- Спілкуйтеся з іншими людьми. Надішліть повідомлення. Надішліть повідомлення комусь з вашої родини або другу. Це не повинно стосуватися того, як ви себе почуваєте – це може бути дурний жарт, мем або запитання для них.
- Будуйте плани з родиною або друзями. Ви можете запланувати довгий телефонний дзвінок, піти на прогулянку, пограти в боулінг, випити кави, пограти в онлайн-ігри… Не має значення, що це за діяльність, мета – зв’язатися та розважитися.
І обов’язкові завершальні слова всіх наших зустрічей –
«Ви також можете поговорити з нами. Психологічна служба працює майже цілодобово. Для того, щоб поговорити з нашими психологами потрібно зателефонувати або написати на будь-який Internet носій. Консультації проводяться БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО ТА КОНФІДЕНЦІЙНО в режимі онлайн».
Руденко Вікторія Германівна - 0953458335.
Ратєєва Вікторія Олександрівна – 0507350373.
На рефлексії студенти дякували за зустріч та підтримку Психологічної служби та надані методики і практики та сказали, що вони їм дуже допоможуть в теперішній час бути більш спокійними та більш врівноваженими.
Нагадуємо!!! Надаємо індивідуальні консультації - онлайн.
- Якщо у вас є запит на психологічну підтримку ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
- Психологічна Служба – e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Германівна - 095 345 83 85.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Соціальний педагог – Дарина Олександрівна - 099 221 31 89.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75.
- e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.