У СумДПУ нагородили переможців ІІ обласного конкурсу «Природничий квіз СумДПУ імені А. С. Макаренка» – 2024

27 червня 2024 року у Макаренківській родині СумДПУ імені А. С. Макаренка відбулося нагородження переможців обласного конкурсу-гри «Природничий квіз СумДПУ імені А.С. Макаренка», який організував і провів природничо-географічний факультет СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Даний захід проходив онлайн з лютого по травень 2024 року на ліцензійній версії платформи Kahoot. Конкурс-гра є авторською розробкою студентів та викладачів ПГФ. Завдання підготовлені викладачами природничо-географічного факультету. Модераторкою гри виступила активістка факультету – Анастасія Дубіковська. Технічну підтримку та модерування забезпечувала – доктор філософії, старший викладач кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії – Юлія Сергіївна Вакал. Організаційні питання вирішувала декан природничо-географічного факультету – к.пед.н.. доцент Людмила Петрівна Міронець.

У першому турі взяли участь здобувачі освіти 10-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Суми, Сумського, Роменського та Охтирського районів. У першому турі загалом грали більше 450 учасників. У другому турі, який відбувся 28.05.2024 року, грали представники від кожного закладу освіти. Переможцями стали:

• 1 місце - команда у складі Дарина Донець, Анастасія Кир’ян, Данило Чернодід (Грунський ліцей імені Андрія Діхтяренка Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області)
  • 2 місце - Артур Степаненко (Сумський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 21 Сумської міської ради)
  • 3 місце - Вероніка Китун (Сумський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 10 Сумської міської ради).

Учні-переможці були нагороджені дипломами, запрошенням на навчання та цінними призами.

Подяку від ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка отримали: Грунський ліцей імені Андрія Діхтяренка Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області в особі директора – Хоменко Алли Володимирівни; Сумський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 21 Сумської міської ради в особі директора – Шпакова Олега Федоровича та Сумський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 10 Сумської міської ради в особі директора - Купреєвої Нінель Миколаївни. Також на заклади освіти вручені кубки переможців.

Учні, які набрали найбільшу кількість балів за результатами І туру, отримали Подяку від ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка за високу результативність  у обласному конкурсі-грі «Природничий квіз СумДПУ імені А.С. Макаренка» та запрошення на навчання на природничо-географічний факультет. Це: Птуха Ангеліна, здобувач освіти КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, м. Суми, Сумської області; Птуха Артем, здобувач освіти КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, м. Суми, Сумської області; Сергієнко Карина, здобувач освіти КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради; Стрикиця Юлія, здобувач освіти Краснопільського ліцею №1 Краснопільської селищної ради; Семишкур Анастасія, здобувач освіти Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради.

Вчителі, які підготували переможців та призерів конкурсу отримали сертифікатами, які засвідчують високу професійну майстерність у підготовці переможців. Більшість учителів – це випускники ПГФ минулих років, а сьогодні готують юних знавців природи. Це: Ладур Євгенія Дмитрівна, вчитель біології Грунського ліцею імені Андрія Діхтяренка Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області; Кукленко Наталія Іванівна, вчитель біології та екології Сумського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 21 Сумської міської ради; Михайлова Наталiя Олександрiвна, вчитель біології Сумського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 10 Сумської міської ради; Мельник Жанна Олексіївна, вчитель географії Сумського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 10 Сумської міської ради; Пластюк Алла Іванівна, вчитель біології  КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, м. Суми, Сумської області; Сліпухіна Надія Петрівна, вчитель біології  КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, м. Суми, Сумської області; Дерев’янко Юлія Олександрівна, вчитель біології Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради, м. Суми, Сумської області; Красюк Оксана Олексіївна, вчитель біології Краснопільського ліцею №1 Краснопільської селищної ради Сумської області; Костенецька Ірина Володимирівна, вчитель географії Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради, м. Суми, Сумської області.

Під час нагородження, перший проректор СумДПУ імені А.С. Макаренка, професор Любов Василівна Пшенична вручила цінні подарунки здобувачам освіти, подякувала усім учителям та директорам ЗЗСО, які долучають учнів до заходів Університету та сприяють популяризації природничих наук на Сумщині.

Щиро вітаємо переможців та віримо, що подібними заходами ми сприяємо популяризації природничих наук, заохочуємо учнів до навчання, а цим - наближаємо перемогу України!

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.sumy.ua