У СумДПУ триває реєстрація участі у Хакатоні із медіаграмотності

Протягом липня Лабораторією інфомедійної грамотності (керівник — к.п.н., медіатренер Ячменик М.М.) Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка за підтримки Академії української преси буде реалізовуватися Всеукраїнський хакатон "Лабіринти медіаграмотності" для здобувачів вищої освіти.

І Хакатон “Лабіринти медіаграмотності або розв’язуємо вузлик інформаційної війни: історія, культура, традиції від минулого до сьогодення” - спрямований на формування критичного мислення та медіаграмотності молоді  у межах неформальної освіти та є інноваційною методикою однієї з форм побудови безпеки суспільства через поєднання теорії і практики на прикладах дослідження фейків, дезінформації, руйнування стійких наративів покроково мандруючи сторінками української історії, літератури, культури, мови від минулого до сьогодення, а також участі у чемпіонаті розв’язку кейсу з медіаграмотності.

Активна фаза проєкту стартує з 3 липня 2023 року.

Для реєстрації: https://forms.gle

Програма Хакатону:

03.07 (12:00) -“Реалії інформаційної війни в твоєму гаджеті».

Спікер - Ячменик Марина, кандидат педагогічних наук, медіатренер, керівник Лабораторії інфомедійної грамотності, старший викладач кафедри української мови і літератури (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка).

6.07(12:00)

«Я і моя роль у медіавійні”.

Спікери - Ячменик Марина, кандидат педагогічних наук, медіатренер, керівник Лабораторії інфомедійної грамотності, старший викладач кафедри української мови і літератури (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка).

Киналь Анна, кандидат педагогічних наук, медіатренер, старший викладач кафедри англійської філології Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, вчитель-методист комунального закладу "Вінницький технічний ліцей".

10.07(12:00)

“Фейки в суспільстві постправди”.

Спікер - Калініченко Наталія, головний редактор газети “Білопільщина”, голова ГО “Асоціація регіональних ЗМІ Сумщини”.

17.07(12:00)

“Про що мовчать підручники історії”

Спікер - Моцак Світлана, кандидат педагогічних наук, доцент, звідувач кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка).

20.07(12:00)

“Сплюндровані та незломлені: відроджені імена в літературі на основі розвінчування фейків, пропаганди та ворожих наративів”.

Спікер - Кириленко Надія, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка).

24.07(12:00)

“Мова — ідентифікація нації: винищення, відродження, збереження, розквіт”

Спікер - Семеног Олена, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка).

27.07(12:00)

“Арт-терапія для формування медіагігієни”

Спікер - Ратєєва Вікторія, психолог, арт-терапевт, PhD.

У результаті участі у проєкті одна із команд закладів вищої освіти України стане переможцем кейс-чемпіонату із медіаграмотності, а тренерами буде опубліковано унікальну методику хакатону для формування медіаграмотності здобувачів вищої освіти як рушійної сили успішної та процвітаючої української держави.