У СумДПУ відбувся захід з ушанування пам’яті доктора педагогічних наук Дмитра Козлова

"…А й правда, крилатим ґрунту не треба. Землі немає, то буде небо". (Ліна Костенко) – під такою назвою 8 червня 2023 року в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка відбувся захід з ушанування пам’яті доктора педагогічних наук Дмитра КОЗЛОВА.

Понад 60 учасників зібрала аудиторія макаренківської родини і понад 30 доєднались онлайн: Полтава, Харків, Київ.

На заході було презентовано книгу «Той, хто прагнув жити: перерваний політ доктора наук Дмитра Козлова» / наук.редактор – Ю.Лянной; упоряд. І.Чистякова, І. Михайличенко. Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. 378с.

Модерувала захід Олена СЕМЕНОГ, завідувач кафедри української мови і літератури.

У книзі є спогади і від Віри ІЛЬЧЕНКО, доктора педагогічних наук, професора, академіка АПН України, завідувача відділу інтеграції змісту загальної середньої освіти Інституту педагогіки АПН України: «Завжди були і будуть провідники системного знання. Але ми звикли до того, що це мають бути старші особистості, сивочолі мужі, збагачені потужним життєвим професійним і особистісним досвідом.

Однак, є й винятки, коли молоді, відкриті до змін особистості беруть на себе тягар просвітництва і вірного служіння царині науки й науковому слову.

Я хочу сказати про Дмитра Олександровича Козлова, легкого як хмаринка, незлобивого й розумного молодого науковця, якому судилося прийняти до рук диплом доктора наук, а через 9 днів – покинути Землю».

Зі спогадами і пошанівком виступили Юрій ЛЯННОЙ, доктор педагогічних наук, професор, ректор університету; Любов ПШЕНИЧНА, перший проректор, кандидат наук з державного управління, професор; Аліна Сбруєва, доктор педагогічних наук, професор, Світлана КОНДРАТЮК, директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, Тетяна СЛЄСАРЄВА, викладачка Олександрійської гімназії, Ольга ЧАШЕЧНИКОВА, завідувач кафедри математики, фізики та методики їх викладання, Олег МИХАЙЛИЧЕНКО, доктор педагогічних наук, професор, Валентина СТАТІВКА, доктор педагогічних наук, професор, Веніамін ЦИКІН, доктор філософських наук, професор, Олена СЕМЕНОГ, завідувач кафедри української мови і літератури, Лариса КОРЖ-УСЕНКО, доктор педагогічних наук, професор та ін.

Теплі слова пролунали від колег із Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка: Андрія ТКАЧЕНКА, доктора педагогічних наук, професора, Олени ЖДАНОВА-НЕДІЛЬКО, доктора педагогічних наук, професора, Наталії ГОД, кандидата педагогічних наук, доцента, Руслана БАСЕНКА, докторанта; Олександри МАРМАЗИ, кандидата педагогічних наук, професора кафедри наукових основ управління Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

У книзі спогадів читаємо бентежно-хвилюючий лист мами Дмитра, Олени КОЗЛОВОЇ, завідувачки кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи, до сина. «Ти завжди поспішав жити, прагнув бути кращим у всьому, жив на грані можливого, і це твоя сутність, твоя інноваційність. Саме осмисленню інновацій, інноваційної культури особистості було присвячено значну частину твого наукового доробку. Так стрімко жив, творив і залишив після себе добрий слід, сонячне сяйво, яке не давало злу проростати, сповідував ідею, що царство зла може відкинути кожен. Саме такому, як ти, Річард Бах присвятив невмирущий твір «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон». Ти – тонкий ювелірник власного життєвого сюжету.

Коротка довідка:

Дмитро Олександрович Козлов народився 9 жовтня 1979 р. у м. Суми. У 1996 р. блискуче закінчив класичну гімназію з поглибленим вивченням англійської мови. Призер Усеукраїнської олімпіади з математики.

З особової справи: 1996–1997 рр.: навчання в Українській академії банківської справи, м. Суми; 1998–1999 рр.: - проходження строкової служби; 1997–2004 рр.: - навчання у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика і фізика».

23 роки життя Дмитро Олександрович Козлов присвятив роботі і постійному навчанню в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка: аспірантура, 3 магістратури, доцент кафедри, докторантура.

Дмитро Козлов - автор 120 праць з вищої освіти, менеджменту освіти, педагогіки вищої школи. У «Передмові» до монографії "Інноваційна культура майбутнього керівника закладу загальної середньої освіти: теоретичні та методичні засади розвитку" (2020) Д.Козлов пише: "Автор смиренно схиляє голову перед Богом за всіляку підтримку. Висловлює подяку всім, хто щиро дарував частинку свого життєвого часу й ділився знаннями, що допомагало формулювати й технічно обробляти ідеї, подані у цій книзі".

У прикінцевому слові на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.053.01 СумДПУ імені А. С. Макаренка 29 грудня 2020 року Дмитро Олександрович наголосив: "Особливо хочу подякувати моїй науково-педагогічній родині – Сумському державному педагогічному університету імені А. С. Макаренка, який щомиттєво координує моє професійне зростання. Дякуємо Господу за всіляку підтримку".

31 травня 2021 року Дмитро Олександрович отримав диплом доктора педагогічних наук.

8 червня 2021 року завершився земний шлях Дмитра Олександровича Козлова.

Залишиться неповторна посмішка, тонкий гумор, непідробна товариськість, доброзичливість, оригінальна манера ставити несподівані запитання, постійно випромінювана теплота до колег і колежанок, а головне – постійна готовність негайно впрягтись у твою проблему, допомогти її вирішити.

Вічная пам'ять, Дмитре, Дмитрику.