11 квітня 2025 року в межах Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра-2025» відбувся вебінар «Інновації у психолого-педагогічній підготовці майбутніх педагогів: зміст, технології, ресурси».
Мета - висвітлити результати наукових досліджень та представити інноваційні практики оновлення змісту підготовки майбутніх педагогів на компетентнісних засадах у закладах вищої освіти різних регіонів України.
Ініціювали захід відділи змісту і технологій педагогічної освіти (завід. – Мирослава ВОВК) та теорії і практики педагогічної освіти (завід. Лариса ПЕТРЕНКО) Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.
У вебінарі взяли участь представники різних ЗВО України.
Важливим стимулом для науковців, педагогів-новаторів стало мотиваційне слово Міністра освіти і науки України Оксена ЛІСОВОГО.
Від СумДПУ з доповіддю «Розвиток професійної компетентності здобувачів PHD з освітніх наук: досвід інституцій-партнерів» виступила професор кафедри педагогіки, керівник Центру науково-освітнього-партнерства і мережевої взаємодії Олена СЕМЕНОГ. Професорка схарактеризувала освітньо-наукові програми, окремі аспекти методології науково-освітнього партнерства СумДПУ, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у підготовці докторів філософії з освітніх наук, що ґрунтується на діяльнісному і системному підходах, принципах інноваційності, суб’єктності, ідентичності, доброчесності, взаємної поваги і відповідальності, відповідає «Цілям сталого розвитку – 2030» (ціль 4), окреслила педагогічні умови розвитку професійної компетентності здобувачів PHD, зокрема створення освітньо-наукового середовища, оновлення освітніх компонентів ключовими концептами академічної доброчесності, питаннями щодо сталого розвитку, психологічної підтримки здобувачів вищої освіти в СумДПУ.
Вебінар, організований у рамках Міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2025», продемонстрував важливість інтеграції інноваційних підходів у навчальний процес та сприяв обміну досвідом між науковцями і практиками, що є необхідним для підготовки висококваліфікованих, соціально відповідальних фахівців у сучасному освітньому середовищі.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити і працювати!
У матеріалі використано деякі світлини та дописи: