Участь студентів і викладачів НН ІПП у мовному флеш-мобі до Дня української писемності та мови

Уже 23 роки поспіль 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської  історіографії та першого історика Київської Русі, з якого, на думку науковців, починається писемна українська мова. У цей день традиційно покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцик, що проводиться за підтримки МОН (до речі, щорічна кількість учасників – понад 5 мільйонів із 20 країн світу). Також 9 листопада, починаючи з 2000 р., в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен бажаючий. З кожним роком кількість учасників мовного флеш-мобу зростає. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, митці, військові, студенти та школярі. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України, а також із-за кордону: Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Цього року до щорічної акції написання радіодиктанту долучилися і студенти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології. Під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Сучасна українська мова з практикумом» (викладач – завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти, доцент ПАВЛУЩЕНКО Н.М.) було написано диктант національної єдності зі студентами 0012 групи спеціальності 013 Початкова освіта.