На початку 2024-2025 навчального року Міністерство освіти і науки України та компанія Grammarly оголосили про початок співпраці в напрямку підвищення рівня англійської мови освітян.
Компанія Grammarly (https://www.grammarly.com) була заснована у 2009 році трьома українськими підприємцями - Максимом Литвином, Олексієм Шевченком і Дмитром Лідером. Спочатку інструмент був розроблений для академічних цілей, щоб допомогти студентам покращувати свої письмові навички. Grammarly використовує технології ШІ і машинного навчання для аналізу тексту і дозволяє не просто перевіряти граматику та орфографію, але й отримувати стилістичні рекомендації, створювати відповідний тон, і навіть перевіряти текст на плагіат. Grammarly є інструментом для вдосконалення письмового мовлення. Сьогодні Grammarly працюєяк розширення для браузера, інтегрується з популярними текстовими редакторами та платформами для комунікацій (наприклад, Microsoft Word, Google Docs, Gmail). Додаток Grammarly щодня використовує понад 30 мільйонів людей у всьому світі та більш ніж 3 тисячі освітніх установ, зокрема провідні університети США.
Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка з 01 вересня 2024 року в межах 6-місячного пілотного проєкту отримав безкоштовний доступ до комунікаційного асистента «Grammarly for Education». Відтепер академічна спільнота університету має доступ до сучасного інструменту з вдосконалення навичок англійської мови як провідної мови міжнародного спілкування.
Детальніше про комплексну підтримку від Grammarly for Education, що виходить за межі виправлення орфографічних і граматичних помилок у текстах англійською мовою можна ознайомитися на вебінарі від організаторів проєкту, що відбувся 22 серпня та доступний за посиланням: https://gram.ly (пароль F&L*cs7.).
Окрім цього, Grammarly пропонує онлайн-курс “AI for Students” (https://www.grammarly.com), який надає рекомендації щодо відповідального застосування генеративного ШІ.
Для реєстрації викладачів та здобувачів у Проєкті та отриманні доступу до Grammarly просимо звертатися до 226 аудиторії (Лабораторія дистанційного навчання).