Участь викладачів ПГФ у роботі Академії сільського розвитку ГО

30 січня 2024 року відбулася презентація Академії сільського розвитку ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму України».

Модераторами заходу були Володимир ВАСИЛЬЄВ (голова Спілки сільського зеленого туризму України, Співголова Експертної Ради Академії сільського розвитку, Експерт-дорадник з розвитку сільських територій, маркетингу та сільського туризму (м. Київ, Україна)) та Наталя ВЕНГЕРСЬКА (Членкиня Експертної Ради Академії сільського розвитку Спілки сільського зеленого туризму України, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету (м. Запоріжжя, Україна)).

До заходу долучилося понад 300 учасників з усіх регіонів України, серед яких були члени Спілки сільського зеленого туризму України, власники гостинних сільських садиб, власники бізнесу в сільській місцевості, представники законодавчого, національного та регіональних органів влади, територіальних громад, освіти та науки, західні експерти, громадські організації, донори, медіа.

Мета заходу полягала в презентації Академії сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України», основних напрямів роботи в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення, анонсу конкурсу «Найкращі туристичні села 2024 р.» Програми ООН з туризму Організатор: ГО «Спілка сільського зеленого туризму України».

Під час презентації учасники ознайомилися з прикладами успішних історій розвитку гостинного особистого селянського господарства «Поліська хата» та гостинної садиби «Кіт Баюн та Кривенька Качечка». Україна), окремими нюансами законодавства з питань діяльності сфері СЗТ, з академічною абеткою для власника садиби, новими напрямами сільського зеленого туризму в умовах війни, зміни класичних маркетингових метрик під час війни тощо.

Також на зустрічі відбулося представлення тренерів академії з різних регіонів України. Від Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка до Академії сільського розвитку ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму України» у якості тренерів увійшли Олеся КОРНУС (кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри загальної та регіональної географії природничо-географічного факультету) та Віталій ОМЕЛЬЯНЕНКО (доктор економічних наук, професор, академік Української технологічної академії, професор кафедри бізнес-економіки та адміністрування, завідувач Навчально-наукового центру проєктних технологій Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка,  директор ГО “Інститут стратегій інноваційного розвитку і трансферу знань)”.