Участь СумДПУ імені А. С. Макаренка у Міжнародній онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки» (22.05.20).

ПОНАД 200 УЧАСНИКІВ з усіх куточків України, США, Австралії, Німеччини, Іспанії: Придністров’я..., 9-годин ефіру.

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ А. С. МАКАРЕНКА теж бере участь ( Кондратюк Світлана Миколаївна, кандидат педагогічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, Семеног Олена Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри української мови і літератури; Павлущенко Наталія Миколаївна, завідувач кафедрою дошкільної і початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Данько Наталія Павлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної і початкової освіти).

Організатори конференції: Інститут педагогіки НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН України та ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
У заході взяли участь науково-педагогічні працівники та студенти педагогічного факультету Івано-Франківського фахового коледжу, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Напрями роботи онлайн-конференції:

• вишиванка як символ національно-культурної ідентичності;
  • етнокультурні особливості буковинської вишивки: традиції і сучасність;
  • українська народна вишивка – освітньо-культурне надбання соціокультурного простору Прикарпаття;
  • українська національна ідентичність: культура, вишиванка, традиції; вишиванка – національна гордість студентів університету Огієнка;
  • освітній феномен вишиванки в епоху цифровізації суспільства;
  • регіональний контекст; етнографічні та регіональні особливості вишивки Слобожанщини;
  • українська національна ідентичність: культура, вишиванка, традиції.

ГЛИБОКІ ВИСТУПИ, ЧАРІВНІ ВИШИВАНКИ. ТЕПЛО РОДИНИ.

Сердечно вдячні нашим колегам і , зокрема, Червінській Інні Богданівні, «Гірській школі Українських Карпат», ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника університету імені Василя Стефаника за дуже важливий захід, який об"єднує нас.

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.sumy.ua