Урочистості з нагоди 330-річчя з дня народження Петра Калнишевського

12 липня в Козацькому сквері імені Петра Калнишевського, на території СумДПУ імені А.С. Макаренка, відбулися урочистості з нагоди 330-річчя з дня народження Петра Калнишевського - останнього кошового отамана Запорозької Січі.

В урочистостях взяли участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Вячеслав Печененко, міський голова Сум Олександр Лисенко, заступник командира  27-ї  реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського Збройних Сил України підполковник Дмитро Горб, виконуюча обов'язки ректора СумДПУ імені А.С. Макаренка професор Любов Пшенична, голова Всеукраїнського благодійного фонду імені святого Петра Калнишевського Іван Рішняк, керівник Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Віктор Лях, архієпископ Сумський і Охтирський Православної Церкви України Мефодій.

В своїх виступах вони згадали життя та діяльність Петра Калнишевського, його вплив на розвиток тогочасної української державності, військової справи, освіти, культури та релігії, а також наголосили на важливому місці, яке займає останній кошовий отаман Запорозької Січі в національній пам'яті українського народу.

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка глибоко шанує пам'ять Петра Калнишевського. Нашими науковцями проводяться дослідження життєвого шляху та діяльності останнього кошового отамана, видаються відповідні наукові праці, що дозволяє заповнювати білі плями української історії.