17 травня 2024 року відбулося нагородження переможців Усеукраїнський конкурс есе «Доброчесність у навчанні: дотримуватися не можна порушувати».
Мета конкурсу, який тривав з 1 лютого до 1 травня 2024 року, - сприяти формуванню навичок дотримання академічної доброчесності, осмисленню ролі академічної відповідальності у професійному становленні, популяризації академічної етики та толерантності серед здобувачів освіти. Організатор конкурсу - науково-дослідна лабораторія «Академічна культура дослідника» Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.
Номінації конкурсу за віковими категоріями:
- здобувачі освіти старших класів (10-11 класи);
- здобувачі професійних (професійно-технічних) закладів освіти;
- здобувачі закладів фахової передвищої освіти;
- здобувачі вищої освіти.
Участь у конкурсі взяли 50 здобувачів закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти різних регіонів України. Учасники запропонували, на переконання журі, оригінальні, самостійні роботи в жанрі есе українською мовою, що відповідали таким критеріям: чіткий виклад сутності проблеми (власне сприйняття/розуміння важливості академічної доброчесності у навчанні), відповідність жанру есе, структурованість, логічність, аргументованість, цілісність, дотримання мовних норм, естетичне оформлення.
Перевірка робіт здійснювалась журі відповідно до наказу СумДПУ та затвердженого Положення. Кожну роботу перевіряли 3 незалежні експерти. Усі роботи було перевірено на унікальність.
Відгуки членів журі: Ми глибоко зворушені. Ми прожили наче ціле життя спільно з вашим есе …Ви унікальні. З оптимістично філософським та світлим поглядом на життя, власним, неповторним ідіостилем виконання. Ваші есе тонко передають думки, хвилювання, пережиті серцем і розумом емоції і переконують: без християнських цінностей, які піднімають віру, гуманізм, совість, людина не може відбутися як людина. Бажаємо Вам широких обріїв для цікавих ідей, сили й міцності духу. Усе буде Україна!»
За кожною номінацією визначено переможців.
Номінація «Заклади загальної середньої освіти»
- Дипломом ІІ ступеня нагороджено Тетяна Горенко (Комунальний заклад Сумської обласної ради Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою)
- Дипломом ІІІ ступеня нагороджено – Олександра Петренко (Остерський ліцею 2 Остерської міської ради Чернігівської області)
Номінація «Заклади професійної (професійно-технічної) освіти»
- Дипломом І ступеня нагороджено – Поліна Криволап (Державний навчальний заклад «Шосткинський центр професійно-технічної освіти»)
- Дипломом ІІ ступеня нагороджено – Олеся Недолужко (Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну»)
Номінація «Заклади фахової передвищої освіти»
- Дипломом І ступеня нагороджено – Юлія Садовська (Комунальний заклад «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка» Чернігівської обласної ради)
- Дипломом ІІ ступеня нагороджено – Єва Рева (Відокремлений структурний підрозділ «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету»
- Дипломом ІІІ ступеня нагороджено – Катерина Котюк (Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну)
Номінація «Заклади вищої освіти»
- Дипломом І ступеня нагороджено – Олександра Ворсіна (Волинський національний університет імені Лесі Українки)
- Дипломом ІІ ступеня нагороджено – Тетяна Марчук (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича); Мар’яна Перчик (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника); Марія Прокопенко (Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка)
- Дипломом ІІІ ступеня нагороджено – Лев Кібе (Запорізький національний університет); Оксана Куц (Національний університет «Острозька академія»); Дмитро Петров (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного); Емілія Хафізова (Запорізький національний університет); Вікторія Чоп (Волинський національний університет імені Лесі Українки)
Відгуки учасників
М.Прокопенко. Я взяла участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Доброчесність у навчанні: дотримуватися не можна порушувати» та у номінації «здобувачі вищої світи» посіла друге місце.
Щиро вдячна своєму науковому керівникові за підтримку, допомогу, цінні поради!
Окрема подяка організаторам конкурсу за можливість поглибити свої знання, ще раз замислитися над важливістю відповідального ставлення до наукових робіт. Ваша праця та ентузіазм роблять значний внесок у розвиток академічної культури та цінностей у нашому суспільстві!
Доброчесність у навчанні – це не просто вибір, це стиль життя. Це постійні кроки до саморозвитку, самореалізації й успіху. Рушаймо до цього шляху вже сьогодні!
Найближчим часом кращі есе конкурсантів увійдуть у збірку «Доброчесність у навчанні: дотримуватись не можна порушувати».
Вітаємо переможців та їхніх керівників! Ми пишаємось талановитою молоддю та досвідченими наставниками, які плекають духовні традиції української нації, її культуру та історію!