V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації»

11-12 листопада  2021 року кафедрою історії України ННІ історії, права та міжнародних відносин  СумДПУ імені А. С. Макаренка було проведено V Міжнародну наукову конференцію  «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації».

Проведення конференції здійснювалося на дистанційній платформі Google Meet у співпраці  з вищими навчальними закладами різних країн, а саме з Університетом гуманітарних і природничих наук Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Батумським державним університетом імені Шота Руставелі (Грузія), Вроцлавською Політехнікою (Польща), Інститутом досліджень південно-східної Європи Румунської академії (Румунія), Білоруським державним педагогічним університетом імені Максима Танка (Білорусь), Національним університетом міста Лоха (Еквадор); та з вітчизняними закладами та установами, а саме з Українським Інститутом національної пам’яті, Національною спілкою краєзнавців України, Сумським обласним краєзнавчим музеєм, Державним архівом Сумської області.

Модератором заходу виступив кандидат історичних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Оліцький В'ячеслав Олександрович.

З  побажаннями плідної роботи до учасників заходу звернулися ректор СумДПУ імені А. С. Макаренка доктор педагогічних наук, професор Лянной Юрій Олегович; кандидат історичних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка Подрєз Юлія Вікторівна; доктор історичних наук, професор, перший проректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Сітарчук Роман Анатолійович; докор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Падалка Сергій Семенович.

З ґрунтовними доповідями виступили Вера Ченцова, кандидат історичних наук Інституту досліджень південно-східної Європи Румунської академії (Румунія) (тема доповіді: «Еlders» in the church: patriarchal and synodal acts of 1686 about Кyiv and the term «geront»); Яцек Олександер Прокопскі, професор, доктор філософії Вроцлавської політехніки (Польща) (тема доповіді: Globalna rewolucja kulturalna i jej etyczne implikacje); Путкарадзе Тамаз, профессор Батумского государственного университета Шота Руставели (Грузія) (тема доповіді: Различные геополитические ориентиры и перспективы регионального сотрудничества в кавказском пространстве); Ігнатуша Олександр Миколайович, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Запорізького національного університету (тема доповіді: Незнана сторінка біографії Петра Смолічева 1932-1933 рр.); Іванущенко Геннадій Миколайович, керівник архіву ОУН в Українській Інформаційній Службі в Лондоні (Велика Британія) (тема доповіді: Слід Леоніда Полтави в архівних документах української діаспори); Коцур Анатолій Петрович, доктор історичних наук, професор, професор кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка (тема доповіді: Ктиторство Петра Калнишевського); Кудінов Дмитро Валерійович, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (тема доповіді : На перетині великої політики: московська дипломатична місія в сумах у 1680 році); Маврін Олександр Олександрович, доктор історичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (тема доповіді: Стан і перспективи археографії у рік 30-ліття Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України); Ковальчук Оксана Олександрівна, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (тема доповіді : Недосліджені аспекти базових питань української археографії ХІХ – початку ХХ ст.); Пластун Олег Вікторович, молодший науковий співробітник Краєзнавчого музею Кролевецької міської ради; аспірант Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (тема доповіді : Архіви України як джерела дослідження історії Кролевеччини (1917–1921 рр.); Мірошниченко Олександр Миколайович, науковий співробітник Національного заповідника «Глухів» (тема доповіді: Меморіальні пам’ятки Глухівського повіту XVIII – поч. ХХ ст. село Воргол); Артюх В’ячеслав Олексійович, кандидат філософських наук, доцент, незалежний дослідник (тем а доповіді: «Просвіти» Охтирського повіту в 1917-1922 рр.); Оліцький В'ячеслав Олександрович, кандидат історичних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри історії України СумДПУ імені А.С. Макаренка (тема доповіді: Богослужіння та зміст проповідей у храмах РПЦ міста Суми у 1976 р. (за доповідями комісії сприяння контролю за законодавством про релігійні культи).

Дякуємо всім учасникам конференції за цікаві виступи! Нехай успіхи, благополуччя і стабільність супроводжують вашій роботі!