Вебінар «Педагогічна освіта в умовах воєнного і повоєнного часу: виклики і перспективи»

Кафедра української мови і літератури розвиває співпрацю з Відділом змісту і технологій педагогічної освіти, з відділом теорії і практики педагогічної освіти та з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

14 березня 2023 року завідувач кафедри О. Семеног виступила з ключовою доповіддю «Освітнє партнерство закладів вищої педагогічної освіти і наукових установ в умовах воєнного часу» на вебінарі «Педагогічна освіта в умовах воєнного і повоєнного часу: виклики і перспективи».

Проблематика вебінару:

1. Якість підготовки сучасного вчителя: досвід та сучасні виклики.
  2. Інновації у підготовці майбутніх педагогів на бакалаврському, магістерському, докторському освітніх рівнях.
  3. Реалізація Плану відновлення України у повоєнний період у контексті якісних змін у сфері педагогічної освіти.

Академік НАПН України Ничкало Неля Григорівна, заст. директора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України дали високу оцінку діяльності сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка і відзначили якість дослідження, яке представила Кафедра української мови і літератури.

За результатами вебінару рекомендовано у співпраці закладів фахової передвищої і вищої педагогічної освіти, наукових інституцій, центрів професійного розвитку вчителя в регіонах здійснювати оновлення змісту фахової підготовки вчителя на основі україноцентричного контенту; укладати інноваційний супровід професійної підготовки майбутніх педагогів на різних освітніх рівнях; якісно змінювати зміст, форми і методи вивчення психолого-педагогічних дисциплін з урахуванням викликів воєнного і повоєнного часу; впроваджувати ефективні технології, форми організації різних видів практики в умовах дистанційного і змішаного формату навчання тощо.