VІ Міжнародна науково-практична конференція зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації

25 листопада 2020 р. кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка проведено VІ Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі».

Резолюція конференції

Відеопривітання випускників та учасників конференції  |  Відеопрезентація конференції: СумДПУ онлайн від 27.11.2020 р.  |  Подяки

Співорганізаторами Міжнародної науково-практичної конференції виступили Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Факультет спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова, Університет Коменського м. Братислава (Словаччина), Grand Canyon University (CША), Великотирновський університет імені Кирила і Мефодія (Болгарія), Мюнхенський технічний університет (Німеччина), Нішський університет (Сербія).

Конференція об’єднала зусилля представників 14 закладів вищої освіти України, провідної наукової установи – Інституту спеціальної педагогіки і психології НАПН України імені Миколи Ярмаченка, 10 закладів вищої освіти з дев’яти країн світу, 5 інклюзивно-ресурсних центрів, 7 реабілітаційних закладів, 3 заклади професійної (професійно-технічної) освіти. До онлайн-спілкування залучилися науковці, освітяни, представники закладів професійно-технічної освіти, медики, соціальні працівники, представники інклюзивно-ресурсних центрів, представники громадських організацій, батьки.

Кількість зареєстрованих учасників склала 240 осіб. Оргкомітет конференції очолив в.о. ректора Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лянной Ю. О.

До початку роботи конференції було сформовано програму та видано збірник матеріалів конференції (електронне видання), який включає 92 доповіді. Під час роботи конференції було заслухано 15 пленарних, представлено 194 секційних доповіді за дев’ятью секціями; проведено 4 майстер-класи.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: в.о. ректора СумДПУ імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лянной Ю. О., директор Навчально-наукового Інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Кондратюк С. М., завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Дегтяренко Т. М., дійсний член НАПН України, почесний декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Президент ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», доктор педагогічних наук, професор Синьов В. М., дійсний член НАПН України, директор Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Засенко В. В., PhD в галузі нейропсихології із США, керівник клінічної програми «Agape Ministries», біхевіорист, фахівець з музикотерапії Dr. Theresa Cianciolo, завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор педагогічних наук, професор Миронова С. П. та ще 9 високоповажних докторів наук, професорів з різних закладів вищої освіти України, Словаччини, Арменії – партнерів кафедри.

Наприкінці роботи VІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» був проведений круглий стіл, в ході якого були підсумовані результати висвітлених напрямів використання сучасних корекційно-реабілітаційних технологій: психолого-медико-педагогічні та соціальні аспекти. Відбулось обговорення пропозицій щодо подальшої роботи в зазначених напрямах та прийнята резолюція Конференції.

Бажаємо всім здоров’я, миру, добра, благополуччя та творчих здобутків!