Відкрита лекція к.ф.н., доц. кафедри української мови і літератури Рудь Ольги Миколаївни

«Мова має два потужні крила,

які дають їй повнокровне життя: океан слів і граматику»

І. Вихованець

«Граматика керує навіть царями»

Ж.-Б. Мольєр

15 березня 2021 року відбулася відкрита лекція кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови і літератури Рудь Ольги Миколаївни.

Заняття із сучасної української літературної мови для студентів 2 курсу освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література) присвячене темі «Службові частини мови. Прийменник. Сполучник» і корелює з програмою навчального курсу «Сучасна українська літературна мова». Відкрите заняття було присвячене висвітленню актуальних питань теми: загальна характеристика службових частин мови; основні підходи до визначення статусу прийменника; прийменник як частина мови; принципи класифікації прийменників; основні підходи до визначення статусу сполучника; характеристика сполучників за походженням і морфологічним складом; поділ сполучників за структурою та способом уживання; синтаксичні функції сполучників; класифікація сполучників за семантичними ознаками.

«Лекційне заняття засвідчило спробу систематизації різних наукових концепцій з пріоритетним орієнтиром на шкільний курс. В основній частині заняття виклад матеріалу мав проблемний характер. Загалом заняття відбувалося за чітким планом, що включав питання походження, структури, класифікації службових частин мови за різноманітними параметрами» (Із відгуку доц. Кумеди О.П.).