VІІІ Міжнародна науково-практична конференція зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації

23 листопада 2022 р. кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка проведено VІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі».

Співорганізаторами Міжнародної науково-практичної конференції виступили Факультет спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Університет Святих Кирилла та Мефодія в Трнаві (Словацька Республіка), Інститут педагогіки Вроцлавського університету (Республіка Польща), Люблинський Католичний університет Івана Павла ІІ (Республіка Польща), Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Грузія), Казахський національний педагогічний університет імені Абая (Казахстан), Державний університет Бріджуотера, кафедра спеціальної освіти (Бріджуотер, Массачусетс, Сполучені штати Америки), Громадська організація «Сумська обласна організація громадської організації «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики».

Конференція об’єднала зусилля представників 12 закладів вищої освіти України, провідних наукових установ: Інституту спеціальної педагогіки і психології НАПН України імені Миколи Ярмаченка, Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами; 7 закладів вищої освіти з п’яти країн світу, 12 інклюзивно-ресурсних центрів, 5 реабілітаційних закладів, 3 заклади професійної (професійно-технічної) освіти.

До онлайн-спілкування залучилися науковці, освітяни, представники закладів професійно-технічної освіти, медики, соціальні працівники, представники інклюзивно-ресурсних центрів, представники громадських організацій, батьки.

Кількість зареєстрованих учасників склала 225 осіб. Оргкомітет конференції очолив ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Юрій Лянной.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: перший проректор СумДПУ імені А. С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор Любов Пшенична, проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор економічних наук, професор Ольга Кудріна, директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана Кондратюк, в.о. завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Оксана Боряк.

Під час роботи Конференції здійснювалася робота науково-практичних платформ: круглий стіл «КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ: СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ТА СВІТОВОМУ ВИМІРІ»; вебінар: «ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»; науково-методичний вебінар: «Педагогічний інструментарій для сурдопедагогів», майстер-клас: «РОЗВИТОК ОРАЛЬНОГО ПРАКСИСУ У ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ЛОГОПЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ»; вебінар: «АУТИЗМ І КОМУНІКАЦІЯ: РОЗВІЮЄМО МІФИ»

З результатами роботи Конференції можна ознайомитися на сайті кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Бажаємо всім здоров’я, Миру, добра, благополуччя та творчих здобутків!

Все буде Україна!