Забезпечення якості підготовки фахівців – серед ключових питань роботи факультету

29 березня 2021 року на вченій раді університету розглядали питання забезпечення якості підготовки фахівців, формування контингенту здобувачів вищої освіти, якісного складу науково-педагогічних кадрів та розвитку наукової діяльності на факультеті іноземної та слов’янської філології.

Попередньо акутальні питання розглядали на засіданнях вченої ради факуультету та кафедр.

Кафедра української мови і літератури теж представила відповіді на складні питання, які розглядаємо у тісному взаємозв'язку і взаємозумовленості.

Освітньо-професійні програми, які забезпечує кафедра, побудовані на використанні мультидисциплінарного підходу до підготовки здобувачів вищої освіти, з урахуванням постійної співпраці зі стейкхолдерами, активної співпраці з державними установами різних рівнів, а також досвіду закордонних ЗВО, в яких викладачі кафедри проходили стажування (Університет Костянтина Філософа, Словаччина; Варшавський і Ягеллонський університети, Республіка Польща).

Акцентуємо увагу на підготовці вчителів української мови і літератури для профільної школи, працюємо над розширенням кола стейкхолдерів через залучення іноземних фахівців (директорів шкіл, їх представників тощо).

На кафедрі виконується кілька міжнародних проєктів, за два роки захищено чотири дисертації, два викладачі закінчили додатково магістратуру, одна - отримала сертифікат В2; проведено вісім конференції, опубліквано чотири одноосібні монографії, є статті у Скопус і Вебсайнс. Проводиться системна профорієнтаційна робота.