Загально-університетська виробнича нарада щодо освітньо-професійних програм ФІСФ

23.03.2021 року на факультеті іноземної та слов’янської філології відбулася робоча нарада щодо сучасного стану та перспектив розвитку освітньо-професійних програм (ОПП) факультету (2016-2026 рр.).

На цьому засіданні були присутні перший проректор, декан факультету, завідувачі кафедр, начальник навчального відділу, начальник Центру забезпечення якості вищої освіти та гаранти ОПП.

Начальник навчального відділу Петренко Л. В. презентувала ретельний аналіз діючих ОПП із 2016 року, висловила перспективи і побажання щодо вдосконалення, перегляду існуючих ОПП та проєктування нових. Петренко Л. В. наголосила на необхідності внесення змін до діючих ОПП відповідно до вимог професійного стандарту за професією «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2736 від 23.12.2020 р.); перегляд та вдосконалення змісту вибіркової частини ОПП; удосконалення механізмів залучення професіоналів-практиків, експертів, представників роботодавців з метою створення професійно орієнтованого освітнього середовища та перезарахування результатів навчання неформальної освіти. Людмила Вікторівна зазначила, що у процесі проєктування ОПП варто враховувати сучасні тенденції розвитку педагогічної науки, освітні тенденції, досвід зарубіжних та вітчизняних ЗВО.

Начальник Центру забезпечення якості вищої освіти Ячменик М. М. наголосила на важливості проведення опитувань здобувачів освіти щодо задоволеності методами навчання і викладання на локальному рівні, поширення заходів з академічної доброчесності.

Декан факультету іноземної та слов’янської філології Коваленко А. М. підкреслив важливість інтернаціоналізації діяльності ЗВО, активізації академічної мобільності науково-педагогічних працівників, інтенсифікації публікацій у виданнях, які індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science та ін.; розробці стратегій налагодження партнерських відносин зі стейкхолдерами, конкретизації принципів співпраці; розвитку співробітництва між закладами освіти, де викладаються іноземні мови (англійська, німецька, французька) (на міському, регіональному та всеукраїнському рівнях).