З метою підтримки ментального здоров’я осіб з особливими потребами університет 21 листопада гостинно зустрічав відвідувачів. Гостям було проведено екскурсію зоологічним музеєм та віварієм Кафедри біології та методики навчання біології Природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С.Макаренка.
Вони мали можливість побачити фауну хребетних та безхребетних, а також познайомитися з мешканцями віварію кафедри, погладити їх і потримати у власних руках.
Експозиція музею дозволила відвідувачам побачити різноманіття тварин, які населяють нашу місцевість, а також екзотичних представників фауни з інших регіонів України та світу. Особливий інтерес викликало тематичне поєднання колекцій тварин, що знаходяться у залах зоологічного музею університету. Відвідувачам було представлено різноманітні види ссавців і птахів, які зустрічаються в природі та знайомі багатьом із дитинства. Крім того, значний інтерес у гостей викликали колекції молюсків, опудал тварин Сумщини, тропічних жуків і метеликів із яскравим забарвленням, що переливається всіма кольорами веселки, а також мушель молюсків, зібраних у різних куточках планети та величних коралів із їхньою розмаїтістю форм і фактур, що заворожує.
Екскурсія пройшла в чудовому настрої та принесла велике задоволення учасникам. Вона допомогла зрозуміти краще багатство та красу природи, а також сприяла формуванню прагнення до її збереження та охорони.
Окрім екскурсії, було організовано арт-терапевтичний майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки до Міжнародного дня толерантності Психологічною службою СумДПУ.
Лялькотерапія – один із напрямків арт-терапії, який допомагає глибинно та екологічно перенести на ляльку свої внутрішні стани, емоції та відчуття. Процес створення ляльки схожий на медитацію. У цей день ми мали змогу відчути це на собі, створивши ляльку-мотанку власноруч. Учасники заходу із цікавістю та творчим підходом виготовляли своїх ляльок, звертали увагу на дрібниці, аби кінцевий результат поєднав у собі гармонійний та цілісний образ. У кожного вони були індивідуальні та неповторні. Дуже тішило те, що деякі учасники із особливою турботою та бережливістю тримали своїх ляльок-мотанок.
Захід проходив у теплій, дружній атмосфері. Під час перерви гості могли насолодитися запашним чаєм і смаколиками, що додало ще більше затишку.
Пам’ятайте, що творчість дозволяє перенести стрес, який накопичується в організмі в потужний ресурс, а це – свого роду трансформація. Тож давайте трансформуватися разом із толерантністю один до одного.
Двері Психологічної служби завжди відкриті для Вас!!! Якщо у Вас є запит на проведення просвітницьких тренінгів або профілактичних заходів та консультативної підтримки – Ви завжди можете звернутися до Психологічної служби.
Психологічна Служба – e-mail:
Соціальний педагог – Маргарита Юріївна – 095 321 68 75. e-mail:
Практичний психолог – Вікторія Олександрівна – 050 735 03 73. e-mail:
Соціальний педагог – Дарина Олександрівна – 099 221 31 89. e-mail:
Практичний психолог – Яна Миколаївна – 095 318 42 28. e-mail: