Заняття-тренінг професійної майстерні “English Teacher’s Film Club”

07.12.2022 р. на кафедрі англійської філології та лінгводидактики відбулася зустріч членів Міжуніверситетської науково-дослідної лабораторії сучасних технологій навчання іноземних мов і культур – представників Сумського державного педагогічного унеіверситету імені А.С.Макаренка та Киїівського національного лінгвістичного університету, та її підрозділу, Студентської наукової лабораторії методики навчання іноземних мов і культур (керівник – к.пед.н., доцент Г.І.Подосиннікова) на занятті-тренінгу професійної майстерні “English Teacher’s Film Club”, яка працює за авторською інтерактивною технологією «кіноклуб учителя іноземних мов і культур».

Організатор заходу, Студентська наукова лабораторія методики навчання мов і культур (члени лабораторії К.Мелешко, А.Потапова, Д.Колесова, А.Мяус) під керівництвом доцента Г.І.Подосиннікової на прохання партнерів із Київського національного лінгвістичного університету, д.пед.н., професора Бігич О.Б. (кафедра педагогіки, методики викладання іноземних мов й інформаційно-комунікаційних технологій Київського національного лінгвістичного університету, зав.кафедри - д. пед. н., професора Черниш В.В.) і студентів магістратури педагогічного факультету романо-германської та української філології спеціальності 014 Середня освіта розробила засідання-тренінг за авторською інтерактивною навчальною технологією «кіноклуб учителя іноземних мов і культур» для майбутніх учителів англійської та іспанської мов і культур і студентів спеціальності: 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)) спеціалізація: 014.021 Середня освіта (Англійська мова і література) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка кафедри англійської філології та лінгводидактики Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Члени Студентської наукової лабораторії методики навчання мов і культур Колесова Дар’я та Мяус Альона (група 331) підготували мультимедійну презентацію, відеоматеріали, комплекс вправ і роздатковий матеріал та організували перегляд, опрацювання й обговорення американського комп’ютерно-анімаційного фільму “Coco”, знятого Лі Анкрічем. Цей фентезійний фільм привертає увагу до питань міжкультурної комунікації, формування життєвих орієнтирів і виховання гуманістичних цінностей – людяності, порядності, лобові та поваги до сім’ї, друзів.

До заняття та у межах позакласної роботи учні старших класів Класичної гімназії (учитель англійської мови - заступник директора гімназії І.І.Пушко),

Заняття-тренінг «Film Club» – це перегляд та обговорення автентичних англомовних відеофільмів, спрямовані на вдосконалення іншомовної комунікативної та професійно-методичної компетентності майбутніх вчителів англійської мови. Авторська навчальна технологія "кіноклуб учителя іноземних мов" презентована у публікації: https://scholar.google.com/citations?view_op=view_citation&hl=ru&user=xK3wwhQAAAAJ&citation_for_view=xK3wwhQAAAAJ:NaGl4SEjCO4C

Інтерактивна технологія “Future Teachers’ Film Club” втілюється на заняттях-тренінгах, які передбачають спеціально організований перегляд фрагментів автентичних англомовних відеофільмів, виконання завдань та обговорення із методичним коментарем навчального процесу. Комплексна мета щодо підготовки та проведення такого заходу – вдосконалення професійно-методичної та іншомовної комунікативної компетентності майбутніх учителів англійської мови.

Розроблений комплекс вправ надав присутнім можливість удосконалити лінгвосоціокультурну та лексичну компетентності за темою “Family Relationships and Values”, обговорити проблеми відповідального лідерства, вибору професії, балансу між цінностями індивідуального особистісного розвитку та родинної взаємоповаги та підтримки, а майбутнім учителям іноземних мов – професійну методичну компетентність.

Учасники мали змогу обговорити ключові епізоди сюжету, акцентувати увагу на важливих моральних аспектах та інтерпретувати вчинки героїв.

Використана інтерактивна технологія є цікавою, ефективною, перспективною Емоційний та зворушливий, захоплюючий фільм, оригінальний ретельно розроблений захід сприяв навчанню говоріння й аудіювання, підвищенню мотивації вивчення англійської мови, а також засвоєнню лексичного матеріалу. Висловлюємо вдячність за продуктивну творчу співпрацю, ознайомлення з цікавою навчальною технологією, професійно підготовлену, змістовну, корисну розробку заходу (д.пед.н., проф. О.Б.Бігич)

I am a magister student and a teacher at Sumy Classical Gymnasium. It is a really precious professional experience to master the Film Club technology as a participant and as a developer (as I developed the film club “The Marcian”). From my experience I know that it isn't easy, but it is challenging and exciting! This session inspired me to improve my teaching methodology skills and to think about balance between career and family values. (Кіріл Хафізов, група 351, член лабораторії)

I am sincerely grateful to the organisers of this event for having conducted it so skilfully! Not only was it a most genuine immersion into another culture, but also it offered all the participants a chance to exchange opinions on the issues raised in the film. Moreover, it proved once again that however significant the differences between cultures may appear, there are a number of universal values uniting people from all over the world, and the family is certainly one of them. I definitely appreciate the skill with which this film club has been presented. It is doubtless that this technology can provide a platform for a true dialogue of cultures, the mastery of which being essential for pre-service foreign languages teachers (Ярослав Баранцев, група 351, член лабораторії)