Засідання ресурсного центру професійного розвитку вчителя української мови і літератури та стейкхолдерів

30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт базової середньої освіти.

Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року.

Тому на засіданні ресурсного центру професійного розвитку вчителя української мови і літератури СумДПУ імені А.С. Макаренка та наших стейкхолдерів обговорюємо, зокрема, питання компетентнісного потенціалу мовно-літературної освітньої галузі, специфіку формування умінь сприймати (зокрема читати інформаційні та художні тексти класичної та сучасної літератури (української і зарубіжних), розуміти, перетворювати, аналізувати, інтерпретувати та оцінювати інформацію; висловлювати думки, почуття, погляди в усній та письмовій формі; використовувати вербальні та невербальні засоби в різноманітних міжособистісних, соціальних і культурних контекстах; дотримуватися культури мовлення та норм мовленнєвого етикету, враховувати культурні та особистісні відмінності співрозмовників, переваги та/або обмеження окремих груп чи осіб; розв’язувати нестандартні завдання з використанням потенціалу української мови та відповідних комунікативних стратегій; результати ЗНО у Сумській області).

Учасники: проф. Семеног О.М., доц.. Кириленко Н.І., Герман В.В., Рудь О.М., Громова Н.В., Захарова та наші стейкхолдери Рябуха Алла Петрівна, начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області; Пімоненко Людмила Олексіївна, заступник директора Сумського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №26 Сумської міської ради; Юхно Наталія Іванівна, методист Сумської обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей; Дегтяр Оксана Анатоліївна, заступник директора Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради;

Соларьова Наталія Олександрівна, заступник директора з виховної роботи, учителька української мови і літератури Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області; Шерстюк Любов Миколаївна, методист з української мови та літератури навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку КЗ СОІППО; Пчеляна Лариса Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми Сумської області; Баєва Алла Василівна, вчителька української мови і літератури Комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми Сумської області; Марченко Олена Сергіївна, вчителька англійської мови Комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми Сумської області; Закорко Вікторія Вікторівна, в.о. директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради; Андріяш Юлія Геннадіївна, керівник лінгвістичної студії «Linguo Studio», викладач англійської мови; Шамунова Катерина, Шеденко Ніна.