Зустріч із засновницею благодійної організації «Благодійний фонд “Перший сумський гуманітарний штаб”»

13 жовтня 2022 р. в межах лекцій від залучених спеціалістів відбулась зустріч студентів і магістрантів Навчально-наукового інституту педагогіки і психології (спеціальність «Психологія») із засновницею благодійної організації «Благодійний фонд “Перший сумський гуманітарний штаб”» Ксенією ГРИНИК.

Темою зустрічі стало обговорення проблеми психологічних особливостей осіб, залучених до волонтерської роботи, та ціннісно-мотиваційні чинники добровольчої діяльності. Ксенія Володимирівна розповіла про роботу благодійного фонду і труднощі комунікації волонтерів з відвідувачами, наголосила на необхідності психологічної допомоги волонтерам. Запрошена гостя акцентувала увагу на необхідності для заняття волонтерською діяльністю високого рівня відчуття суб’єктивного контролю над життєвими подіями, контролю за неформальними й формальними відносинами з іншими, поваги та симпатії до них. Дискусійними виявилися питання щодо основних мотивів волонтерської діяльності і довіри до волонтерського руху.

Особливе захоплення у присутніх викликала розповідь про наставництво, зокрема про причини і мотивацію наставництва над дітьми, позбавленими батьківського піклування. Пані Ксенія розказала про виникнення ідеї щодо наставництва, організацію групи наставників, труднощі на законодавчому рівні тощо. Багато питань було поставлено про психологічні особливості взаємодії з дітками, які залишилися без батьківського піклування.

У результаті зустрічі намітили шляхи співпраці кафедри психології з волонтерами благодійного фонду.