Шановні колеги, розпочинаємо серію публікацій, презентацій, відео-інструкцій: як організувати викладання і навчання дистанційно за допомогою веб-елементів, як комунікувати зі студентами та колегами й не відчувати відстані, які програми для онлайн-лекцій, практичних занять будуть додатково ефективними, лайфхаки комфортного перебування в online.
Сервіс Zoom https://zoom.us/. Програма є безкоштовною (але підключатися потрібно кожні 40 хв.) та дозволяє через відео-зв'язок проводити відео-конференції, онлайн-заняття з групою школярів, здобувачів освітніх закладів.
Підключитися до програми можна з будь-якого девайсу: з комп'ютера, телефону та планшету. Якщо ви – викладач, тьютор, який організовує онлайн-заняття – краще з комп'ютера чи ноутбука, де є можливість завантажувати документи, презентації, файли та бачити усю групу. Якщо – студент і форма зустрічі не вимагає зворотньої комунікації – можна використовувати телефон, планшет або комп'ютер без відеозапису, а тільки – аудіозапис.
Попередня підготовка для користування програмою та підключення до онлайн-конференції:
- установіть програму на девайсі;
- зареєструйтеся, укажіть електронну пошту та ім'я, яке буде відображатися під час онлайн-заняття, підтверджуйте реєстрацію безпосередньо в електронному кабінеті… Є! Ви – офіційний користувач програми Zoom;
- для зручності та економії часу попередньо перевірте: 1) мову користування – можна змінювати; 2) налаштування звуку – можна змінювати;
- Zoom одразу запропонує вам перевірити мікрофон. Для виходу з комп'ютера додатково використовуйте навушники з гарнітурою;
- перевірте якість та швидкість підключення до інтернету;
- якщо плануєте використати презентацію, відео- чи аудіо-матеріали до заняття – завантажте їх до початку заняття або під час заняття через «Спільне використання матеріалів».
Для викладача: щоб розпочати онлайн-заняття натисніть «Нова конференція» – «Почати» та розішліть запрошення через «Учасники» на MESSENGER, CMAIL, OUTLOOK (за вибором) або скопіюйте URL та відправте учасникам через повідомлення. Програмою передбачена функція «Запросити учасників ZOOM». Викладач попередньо може одноразово додати всіх учасників, у т.ч. і для наступних онлайн-занять.
Для студента: отримати запрошення-доступ (код та пароль до онлайн-заняття) і перейти за покликанням.
Корисні можливості ZOOM для ідеального онлайн-заняття:
- Усі учасники онлайн-заняття можуть демонструвати свій екран та завантажувати матеріали.
- У платформу вбудована інтерактивна дошка, на ній можна малювати, як в пейнті.
- Є чат, що дозволяє передавати файли усім або конкретним студентам. Відповідно у викладача є можливість ділити студентів на групи та приєднатися до будь-якої з них, щоб допомагати та виправляти помилки.
- Запис онлайн-заняття на комп'ютер та відео-соло, що дозволяє записати покроково заняття та просто завантажити його студентам для самостійного опрацювання;
- У студентів є можливість «підняти руку», щоб звернути на себе увагу. Для цього потрібно перейти у вікно чату і натиснути кнопку «підняти руку». У викладача з'явиться відповідна позначка напроти імені студента, який підняв руку. Там само організатор конференції може передати свої повноваження іншому учаснику.
Поради:
Викладач – модерує заняття, і у нього є право вмикати/вимикати мікрофон іншим учасникам, щоб не створювати хаотичних звуків та не перебивати один одного.
Домовтеся про розклад занять заздалегідь та будьте пунктуальними.
Онлайн-заняття – це те саме заняття, що й в аудиторії, тому приготуйтеся до повноцінного сприймання матеріалу та не відволікайтеся.
Потурбуйтеся про свій зовнішній вигляд та візуальний фон, що буде знаходитися в полі відеозапису за спиною користувача.
Після закінчення заняття обов’язково вимикайте конференцію натиснувши «Залишити конференцію», але повністю зупинити її може тільки організатор.
Бажаємо комфортного онлайн-викладання та якісного дистанційного навчання!
Для колег – ефективної і плідної комунікації!
Будьте здорові!
В умовах дистанційного навчання на платформі Zoom тривають вебінари, заплановані Центром ЗЯВО Університету. Кандидатом педагогічних наук, психологом-практиком Університету Viktoria Rateeva був проведений цікавий і дуже НАДкорисний вебінар «Як вижити під час карантину або... що ж таке психологічне здоров'я?»
Спілкувалися про те, яке ж воно – психологічне й психічне здоров'я, як його підтримувати; як зберегти комфортні стосунки в родині в карантинних умовах; як триматися під час дистанційного навчання; як знаходити вихід із критичних стресових ситуацій. Цінними стали поради, які допоможуть не засумувати протягом карантину. Зокрема, допоможе читання цікавих книжок, щире спілкування з тими, хто поруч, щасливі сімейні прогулянки чи душевні розмови за сніданком, оптимізм, прагнення самовдосконалюватися і просто отримувати задоволення від життя. Завдяки проведеному тесту змогли визначити власний рівень стресу і зрозуміти, як його подолати.
Своїми враженнями поділилися студенти:
Victoria Verbitska, студентка: «Дистанційне навчання для мене виявилось дуже складним видом роботи – як фізично так і психологічно. Сьогоднішній вебінар допоміг частково зібратися з думками та дав шматочок наснаги для подальшого навчання».
Yuliya Nazarenko, студентка: «Мені сподобався вебінар пані Вікторії. Я з мамою із задоволенням прослухали лекцію, адже питання стресу сьогодні особливо актуальне. Психологиня ще раз нагадала: «Головне завдання людини - навчитися перемагати труднощі, аби розправити крила».
Olena Kovtunenko, студентка: Ще раз щиросердно дякуємо організатором такого актуального вебінару і чекаємо на нові важливо-актуальні теми. Бережіть себе і посміхайтеся! Усіх обіймаємо! Сподіваюся, що незабаром всі знову зустрінуться. Адже всі ми, ті, чия стежка щодня пролягає до улюбленого університету – НАДважливі! І тільки всі разом ми здатні на неМОЖЛИВЕ.
Наприкінці зустрічі спікер вебінару Вікторія Ратєєва наголосила на тому, що за порадами та підтримкою до неї можна звертатися у будь-яку складну морально-психологічну хвилину та порадила книги, які читає зараз, виконуючи професійну роботу дистанційно.
Від колег та студентів, спасибі пані Вікторії за відкритість у спілкуванні, професійні поради та неймовірну підтримку в умовах дистанційного навчання!
Ознайомитися з презентацією вебінару
Олена Ковтуненко, студентка 3 курсу факультету іноземної та слов'янської філології
Марина Ячменик, керівниця Центру ЗЯВО СумДПУ імені А.С.Макаренка
Центром ЗЯВО Університету на платформі Zoom було проведено вебінар-зустріч «Дистанційне-навчання: онлайн-інструменти» зі студентами, викладачами університету та стейкхолдером-роботодавцем, випускницею факультету іноземної та слов'янської філології, засновницею та методистом англійської школи OWLschool у місті Суми – Дар'єю ЖЕЛЕЗНЯК.
Мета зустрічі – поділитися знаннями та реальним досвідом роботодавця про впровадження елементів дистанційного навчання під час викладання англійської в нових карантинних умовах; методику введення онлайн-інструментів на різних етапах уроку; цікаві приклади використання електронних тестів, інтерактивних плакатів і т.д.
Під час онлайн-спілкування було розглянуто низку питань, що стосуються працевлаштування випускників (до речі, як зазначила Дар’я Сергіївна, у школі англійської OWLschool нині успішно працюють дві випускниці іноземного відділення факультету іноземної та слов'янської філології).
Наприкінці зустрічі відбувся обмін думками: якими ж професійними компетенціями мають володіти сучасні вчителі, які вміння та гнучкі навички важливі на сучасному ринку праці.
Менеджер та методист англійської школи OWLschool Дар'я ЖЕЛЕЗНЯК висловила вдячність викладачам рідного факультету іноземної та слов'янської філології за ґрунтовні знання та підтримку в роки навчання, а також готовність до подальшої співпраці на рівні викладач-студент-роботодавець.
Студенти подякували пані Дар’ї ЖЕЛЕЗНЯК за підтримку, відкритість, професійність, практичні навички та власний досвід оволодіння онлайн-інструментами.
Ознайомитися з матеріалами вебінару
Марина Ячменик – к.п.н.,
керівниця ЦЗЯВО СумДПУ імені А.С.Макаренка