Про центр
Навчально-науковий центр проєктних технологій є освітньо-науковим і координаційно-консультаційним підрозділом Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Центр функціонує на принципах проєктного офісу, що забезпечує методологічне та організаційне забезпечення інноваційного розвитку Університету та управління проєктами з метою розвитку науково-дослідної та інноваційної діяльності науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти.
- Положення про НН Центр проєктних технологій
- Положення про конкурс наукових проектів молодих учених СумДПУ імені А. С. Макаренка
- Звіт про діяльність Навчально-наукового центру проєктних технологій за 2022р.
Актуальні оголошення
- Цикл тренінгів щодо підтримки українських вчених в ЄС
- Ресурсний центр «Elsevier» для підтримки наукових досліджень українських учених
- Новини Національного фонду досліджень України (інформація щодо міжнародних можливостей)
- Щорічний конкурс «Молодий вчений року» (прийом заявок до 1 вересня 2022 р.)
- Портал #ScienceForUkraine
- Літній курс в рамках міжнародного проєкту
- Результати конкурсу проєктів молодих вчених
- Розпочато дистанційні курси «Основи грантрайтингу та управління науковими проектами» для аспірантів та молодих учених університету
- Триває прийом заявок для участі у конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта для молодих викладачів та дослідників на 2022–2023 академічний рік
- Презентація грантових можливостей в рамках проєкту House of Europe
- Конкурс «Молодіжна еліта»
Головні завдання
- Участь у формуванні стратегічної концепції науково-дослідної діяльності Університету.
- Координація проєктної роботи в Університеті та вдосконалення її структурної організації.
- Підготовка пропозицій щодо інноваційного розвитку Університету та розроблення відповідних нормативних актів.
- Організація роботи з реалізації проєктів інноваційного розвитку Університету з урахуванням глобальних трендів розвитку вищої освіти, політики профільного міністерства та провідних інституцій в науково-освітній сфері.
- Формування пропозицій щодо розвитку нетрадиційних для Університету напрямків підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців, а також фундаментальних і прикладних наукових досліджень.
- Збір та формування бази даних інноваційних проєктів та розробок Університету (науково-дослідні роботи; науково-освітні проєкти і програми, у яких результати наукових досліджень впроваджуються в освітній та виробничий процес; науково-видавничі проєкти; науково-просвітницькі проєкти; проєкти, орієнтовані на проведення наукових заходів різного рівня (конференцій, семінарів, круглих столів тощо); проєкти, спрямовані на інноваційний розвиток Університету; науковий і експертно-аналітичний консалтинг), їх первинний аналіз з метою відбору найбільш перспективних ідей.
- Проведення комплексної експертизи комерційного потенціалу результатів науково-технічної діяльності Університету (проведення технологічного аудиту) з метою виявлення найбільш перспективних інноваційних розробок.
- Організація та координація роботи мультидисциплінарних наукових колективів над інноваційними проєктами.
- Надання організаційної та методичної допомоги при підготовці пропозицій для участі у конкурсах різних рівнів науково-дослідних та інноваційних проєктів наукових колективів, окремих науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету.
- Організація спільно з науково-дослідним сектором Університету за участю науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету подачі заявок на конкурси різного рівня для фінансування науково-дослідницьких та інноваційних проєктів.
- Участь в організації та проведенні конкурсів і експертиз науково-дослідних та інноваційних проєктів в Університеті.
- Нарощення інноваційного потенціалу науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету шляхом забезпечення інформаційної, науково-методичної та іншої підтримки в сфері проєктної діяльності, та його практичне використання.
- Організація і проведення заходів, що сприяють підвищенню інтересу науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету до проєктної діяльності та її результатів.
- Організація наукових конференцій, семінарів, круглих столів та інших наукових заходів в сфері своєї відповідальності.
- Сприяння підвищенню якості управління інноваційними проєктами за допомогою залучення наукових підрозділів Університету, досвідчених представників галузевої науки до участі в реалізації результатів наукових досліджень.
- Створення та підтримка механізмів залучення докторантів, аспірантів і здобувачів вищої освіти до роботи Центру, у тому числі в рамках взаємодії з Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених.
- Надання методичної допомоги по залученню в Університет дослідницьких грантів, консультування щодо пошуку джерел фінансування досліджень та академічної мобільності у межах вітчизняних та міжнародних програм та допомога потенційним пошукачам грантів у оформленні супровідної документації.