Навчально-науковий центр проектних технологій

Про центр

Навчально-науковий центр проєктних технологій є освітньо-науковим і координаційно-консультаційним підрозділом Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Центр функціонує на принципах проєктного офісу, що забезпечує методологічне та організаційне забезпечення інноваційного розвитку Університету та управління проєктами з метою розвитку науково-дослідної та інноваційної діяльності науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти.

Актуальні оголошення

Головні завдання

• Участь у формуванні стратегічної концепції науково-дослідної діяльності Університету.
  • Координація проєктної роботи в Університеті та вдосконалення її структурної організації.
  • Підготовка пропозицій щодо інноваційного розвитку Університету та розроблення відповідних нормативних актів.
  • Організація роботи з реалізації проєктів інноваційного розвитку Університету з урахуванням глобальних трендів розвитку вищої освіти, політики профільного міністерства та провідних інституцій в науково-освітній сфері.
  • Формування пропозицій щодо розвитку нетрадиційних для Університету напрямків підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців, а також фундаментальних і прикладних наукових досліджень.
  • Збір та формування бази даних інноваційних проєктів та розробок Університету (науково-дослідні роботи; науково-освітні проєкти і програми, у яких результати наукових досліджень впроваджуються в освітній та виробничий процес; науково-видавничі проєкти; науково-просвітницькі проєкти; проєкти, орієнтовані на проведення наукових заходів різного рівня (конференцій, семінарів, круглих столів тощо); проєкти, спрямовані на інноваційний розвиток Університету; науковий і експертно-аналітичний консалтинг), їх первинний аналіз з метою відбору найбільш перспективних ідей.
  • Проведення комплексної експертизи комерційного потенціалу результатів науково-технічної діяльності Університету (проведення технологічного аудиту) з метою виявлення найбільш перспективних інноваційних розробок.
  • Організація та координація роботи мультидисциплінарних наукових колективів над інноваційними проєктами.
  • Надання організаційної та методичної допомоги при підготовці пропозицій для участі у конкурсах різних рівнів науково-дослідних та інноваційних проєктів наукових колективів, окремих науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету.
  • Організація спільно з науково-дослідним сектором Університету за участю науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету подачі заявок на конкурси різного рівня для фінансування науково-дослідницьких та інноваційних проєктів.
  • Участь в організації та проведенні конкурсів і експертиз науково-дослідних та інноваційних проєктів в Університеті.
  • Нарощення інноваційного потенціалу науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету шляхом забезпечення інформаційної, науково-методичної та іншої підтримки в сфері проєктної діяльності, та його практичне використання.
  • Організація і проведення заходів, що сприяють підвищенню інтересу науково-педагогічних, наукових працівників, докторантів, аспірантів та здобувачів вищої освіти Університету до проєктної діяльності та її результатів.
  • Організація наукових конференцій, семінарів, круглих столів та інших наукових заходів в сфері своєї відповідальності.
  • Сприяння підвищенню якості управління інноваційними проєктами за допомогою залучення наукових підрозділів Університету, досвідчених представників галузевої науки до участі в реалізації результатів наукових досліджень.
  • Створення та підтримка механізмів залучення докторантів, аспірантів і здобувачів вищої освіти до роботи Центру, у тому числі в рамках взаємодії з Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених.
  • Надання методичної допомоги по залученню в Університет дослідницьких грантів, консультування щодо пошуку джерел фінансування досліджень та академічної мобільності у межах вітчизняних та міжнародних програм та допомога потенційним пошукачам грантів у оформленні супровідної документації.

Колектив

Alt Text

Керівник центру

ОМЕЛЬЯНЕНКО ВІТАЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ