У межах науково-освітньої співпраці СумДПУ та Економіко-гуманітарного університету команда викладачів-дослідників (завід. каф. педагогіки, проф.М.Бойченко, проф. О.Семеног, професор кафедри української мови і літератури Л.Горболіс, доцент кафедри англійської філології та лінгводидактики О.Багацька, декан природничо-географічного факультету, доц. Л.Міронець, студенти факультету іноземної та слов’янської філології В.Гомоля, В.Саннікова, аспіранти ОНП Освітні, педагогічні науки, Музичне мистецтво Є.Мелентьєв, О.Шумаков, О.Ількаєв та ін.) педагогічного університету взяла участь у Першій зимовій школі за міжнародним грантовим проєктом «European Studies for Supporting Polish Education and Research in Digital Transformation: Interdisciplinary Approach” (ESPERIDTA).
Навчання тривало за модулем «Європейські студії через цифрові європейські мови політики» з 25 листопада по 7 грудня 2024 року й охоплювало важливі теми: «Цифрові інструменти для багатомовності: виклики та можливості», «Мовна політика ЄС: просування європейської ідентичності та різноманітності», «Мовна інтеграція та соціальна згуртованість в ЄС», «Збереження мов меншин і регіональних мов у цифрову еру», «Роль письмового та усного перекладу в установах ЄС».
Дет.: https://sspu.edu.ua
Модуль проводив координатор міжнародного проєкту ESPERIDTA, доктор філологічних наук, професор Ян КАПРАНОВ, доцент Школи гуманітарних наук і образотворчого мистецтва Університету економіки та гуманітарних наук у Варшаві (Польща).
Координувала навчання учасників від університету керівник Центру науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії, професор Олена СЕМЕНОГ.
Інтенсивна 60-годинна програма навчання (2 ЄКТС кредити) гармонійно поєднала теоретичну підготовку з практичним застосуванням набутих знань. Вагоме місце посіла теоретична підготовка, практична робота з матеріалами дослідження, підготовка та реалізація проєкту, підготовка студентів до участі та презентацій, самостійна робота, рефлексія курсу та тестування/опитування. Особливо цінним виявився досвід занурення у проблематику мовних технологій та штучного інтелекту в контексті збереження європейської мовної спадщини. Виступи учасників на захисті презентацій тривали польською, англійською, українською мовами.
Див.: https://fisf.sspu.edu.ua
Свої презентації-виступи учасники представили на засіданні Круглого столу «Європейські студії через цифрові європейські мови політики».
Надзвичайно плідною виявилася співпраця з колегами із Польщі та українських міст – Києва (О.Попова), Луцька (О.Фаст), Прилук (Н.Грона), вчителями та викладачами Сум та Сумщини (О.Кузьменко, Н.Пономаренко http://surl.li ), що створило платформу для обміну досвідом та генерування нових ідей.
Результат участі в школі – сертифікати про підвищення кваліфікації (60 год.), набуті компетенції в багатомовному спілкуванні та цифровій інтеграції: розвиток мовно-комунікативних, педагогічних, міжкультурних, інформаційно-цифрових та проєктних навичок. Дет.: http://surl.li.
Команда СумДПУ висловлює щиру вдячність організаторам Зимової школи за міжнародним грантовим проєктом Esperidta-2024 й особисто доктору філологічних наук, професору Ян КАПРАНОВУ за можливість долучитися до цього науково-освітнього проєкту, що відкриває нові горизонти для розвитку мовної освіти в умовах цифрової трансформації.