Первинна профспілкова організація працівників освіти і науки

emblema copy 7a261

«Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об’єднують громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності». Стаття 36 Конституції України

Профспілка працівників освіти і науки України як уповноважена громадська організація усіх учасників навчального, виховного, наукового процесу, має унікальну, складну і разом з тим прекрасну історію свого створення, становлення, розвитку.

Кілька поколінь, професорів та викладачів, студентської молоді, профспілкові активісти, виборні профспілкові органи та їх керівники завдяки наполегливій праці, з вірою у правоту своїх устремлінь створили потужну профспілкову організацію.

У відповідності із Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Кодексу законів про працю України», профспілка має право:

• представляти та захищати соціально-трудові права і законні інтереси членів профспілки;
  • сприяти зайнятості робітників;
  • заключати колективні договори та здійснювати контроль за їх виконанням;
  • приймати участь у врегулюванні колективних трудових спорів;
  • здійснювати профспілковий контроль за дотриманням законодавства про охорону праці;
  • приймати участь в колегіальних органах управління організації;
  • вільно розповсюджувати інформацію про свою діяльність;
  • проводити збори, мітинги, демонстрації, пікетування;
  • приймати участь в суспільно-політичному житті суспільства, в тому числі виборчих компаніях.

Бути разом з людьми, захищати кожного працівника, перейматися його проблемами і проблемами всієї галузі – ось кредо, що його обстоює професійна спілка освітян впродовж усієї свої історії – за усіх часів, в різних суспільно-політичних умовах.

Однією з організаційних ланок Профспілки є первинна профспілкова організація працівників освіти і науки України Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Це добровільна неприбуткова громадська організація, яка організовує свою роботу з метою захисту трудових, соціальних, економічних прав та інтересів членів профспілки. Вона діє на основі Конституції України, Закону України «Про професійні спілки, їх правах та гарантії діяльності», Статуту Профспілки працівників освіти і науки України, Положення про Профспілки СумДПУ імені А.С. Макаренка та Колективного договору.

Завданням профспілки СумДПУ імені А.С. Макаренка є зосередження уваги на вирішенні завдань організаційного, фінансового зміцнення, посилення кадрового потенціалу, удосконалення форм і методів внутрішньоспілкової роботи, враховуючи особливості професійної діяльності працівників закладу вищої школи.

З 27 березня 1995 року і до сьогодні керівництво профспілкою СумДПУ імені А.С. Макаренка здійснює Каравай Ірина Миколаївна, Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України «Золота відзнака», Нагороджена нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака».

СКЛАД ПРОФКОМУ

Голова профкому
Каравай Ірина Миколаївна

• голова президії, організаційної комісії та комісії з питань соціального страхування,