Центр творчого розвитку та соціально-психологічної підтримки

Image

ГОЛОВНОЮ МЕТОЮ виховної діяльності в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка є формування, розвиток і становлення особистості студента – майбутнього фахівця, що поєднує в собі високу освіченість, глибокі професійні знання, вміння і навички, активну громадянську позицію, широкий кругозір, гуманізм, любов і повагу до історії і традицій Батьківщини.

Ефективність та високий рівень виховної діяльності в університеті забезпечується завдяки дії комплексної системи виховання, яка базується на чіткій координації всіх ланок навчально-виховного процесу – від ректорату, деканатів, структурних підрозділів університету до студентського самоврядування. Організація виховних заходів в університеті покладається на Центр творчого розвитку та соціально-психологічної підтримки.

До проведення виховної роботи залучені кафедри факультетів та інститутів, куратори академічних груп, студентська профспілка, студентське самоврядування університету, творчі студії, Психологічна служба університету, студія раннього розвитку дитини, музей історії університету, фотолабораторія. У виховній роботі викладачі та куратори академічних груп також активно співпрацюють із батьками студентів (регулярно проводяться батьківські збори, відбувається безпосереднє спілкування та листування).

Одним із важливих напрямків виховної роботи є інформаційно-просвітницька діяльність. В університеті організовуються численні семінари, круглі столи, лекції виховної тематики, тренінги, присвячені актуальним проблемам громадського життя. Зокрема, проводиться систематична й цілеспрямована інформаційно-освітня робота щодо профілактики проявів ксенофобії й расизму в студентському середовищі.

Особлива увага в СумДПУ імені А.С. Макаренка приділяється інформаційному простору. Події, які відбуваються в університеті висвітлюються не тільки на головному сайті, а й у соціальних мережах. Фахівцями Центру створено групу в соціальній мережі Фейсбук «СумДПУ імені А.С. Макаренка» (www.facebook.com/pressSSPU), сторінки в Інстаграмі та Телеграмі. Сторінки функціонують з метою більшого інформування студентів, викладачів та співробітників щодо різноманітних заходів та подій в університеті, а також поза його межами, враховуючи міські та обласні заходи.

В університеті постійно проводяться численні просвітницькі зустрічі з провідними діячами української та зарубіжної культури та спорту з таким як: гравцем національної збірної України з футболу, та англійського клубу Манчестер Сіті, володарем кубку Англії та кубку англійської ліги, чемпіоном англійської прем’єр-ліги – студентом навчально-наукового інституту фізичної культури Зінченком Олександром; поетом, письменником, журналістом та одним з авторів проекту «Сумщина. Велика спадщина» – Євгенієм Положієм. Також про з відомими українськими письменниками та поетами: Вертіль Олександр, Ірен Роздобудько, Володимир Лис, брати Капранови, Олег Корнієнко, Людмила Ромен.

Одним з важливих напрямків виховної роботи в університеті є розвиток творчого потенціалу студентів та організація молодіжного дозвілля в позанавчальний час.

Культурно-мистетська діяльність є обов'язковою у навчальному закладі, як основа правильного і здорового поглиблення студента в соціальне середовище університету.

Для студентів є змога займатися в трьох творчих студіях: вокальній, театральній та хореографічній. Заняття в студіях відбуваються у вільний від навчання час та є безккоштовними.

Культурно-масова діяльність здійснюється шляхом проведення концертів, творчих конкурсів, конкурсів краси, і т.д. Студенти беруть участь в різних видах заходів, вони мають можливість розкрити свій талант, відволіктися від навчального процесу, дати можливість розвиватися своїм творчим навичкам, а також зайняти власну нішу у позанавчальній діяльності.

Під час підготовки до різних заходів використовуємо як традиційні, так і нові форми роботи. Щороку проводяться близько 100 культурно-масових заходів, присвячених визначним всеукраїнським і міжнародним святам, знаменним датам. Вже стали традиційними посвята у студентисвяткові концерти до Дня працівників освіти, Міжнародного дня студента, Нового року, Дня університету, конкурс краси «Міс і містер СумДПУ імені А.С. Макаренка», концертні вітання для учасників різноманітних Міжнародних та Всеукраїнських конференцій, що проходять на базі університету, розважальні вікторини та конкурси для студентів, які проживають у гуртожитках університету.

Волонтерство це важливий аспект виховної роботи. В університеті здійснюється організація та проведення заходів, спрямованих на поширення благодійництва з метою емпатичного ставлення до людей, що потребують підтримки та допомоги. Здійснюються збори коштів та виготовлення окопних свічок на потреби Збройних сил України, благодійні акції для підтримки притулків для безпритульних тварин. Традиційно організовуються акції «Скриньки добра», «Слідами Святого Миколая» для пацієнтів відділення онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Під час дистанційного навчання Центр творсого розвитку та соціально-психологічної підтримки адаптував роботу до онлайн режиму і проводить інтелектуально-розважальні та пізнавальні квести на платформі ZOOM та платформі Kahoot.

Щочетверга відбуваються квести різноманітної тематики. Зокрема, серед останніх:

Наприкінці кожного семестру підбиваються підсумки сезону, переможці та призери отримують призи від ректора Університету.

Центром творчого розвитку та соціально-психологічної підтримки налагоджено роботу з батьками в режимі онлайн конференції на платформі ZOOM, завдяки чому усі бажаючі мають можливість поставити адміністрації університету питання, що їх цікавлять.

Національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямків діяльності університету, головною домінантою якого є виховання глибокої моралі, гуманних міжнаціональних взаємин, толерантності, культури, духовності кожного студента – майбутнього педагога, вихователя дітей та молоді ХХІ століття. Формування стійких якостей патріота та громадянина Української держави, професіоналізму, науково-педагогічного мислення, фізичної досконалості тощо.

Реалізація національно-патріотичного виховання студентської молоді в університеті впроваджується шляхом реалізації Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання» (від 18 травня 2019 р. №286/2019), постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» (від 09 жовтня 2020 р. №932) та Наказу Міністерства освіти і науки України (від 06 червня 2022 р. №527) з подальшим його впровадженням в план національно-патріотичного виховання студентської молоді в університеті, а також на основі аналізу стану і проблем національно-патріотичного виховання на Сумщині в умовах війни.

У питаннях національно-патріотичного виховання студентства СумДПУ імені А.С. Макаренка організовані та реалізовані заходи до наступних свят та пам’ятних дат:

 • До Дня захисника України та Дня українського козацтва;
 • До Дня українського добровольця;
 • До Дня єднання;
 • З нагоди Дня української державності
 • До дня пам`яті захисників України
 • До дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.
 • Вшанування пам’яті Героїв Крут та подій Української революції (1917-1921 рр.);
 • До Дня Соборності України;
 • До Дня Гідності та Свободи та Дня пам’яті Небесної Сотні;
 • До дня української писемності та міжнародного дня української мови-
 • З нагоди Дня народження Івана Франка;
 • З нагоди Дня народження Тараса Шевченка;
 • До роковин Чорнобильської катастрофи;
 • До Дня пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
 • До Дня пам’яті жертв політичних репресій;
 • До дня української вишиванки;
 • До Дня Конституції та Незалежності України

З метою формування позитивного іміджу збройних сил України, проводяться зустрічі студентів з учасниками АТО (ООС).

На будівлі центрального корпусу університету встановлено та урочисто відкрито пам’ятні дошки загиблим захисникам України, Герою України Аніщенку Олександру Григоровичу (6 травня 2016 р.) та добровольцю, Народному Герою України Кривичу Андрію Андрійовичу (14 березня 2019 р.), військовослужбовцю Абрамітову Артуру Юрійовичу.

Виховна робота спрямована на плекання гармонійно розвиненої особистості майбутнього педагога, засвоєння ним духовних надбань українського народу, формування в студентської молоді стійких якостей патріота і громадянина України, забезпечення організаційних, морально-психологічних, інформаційних, культурно-просвітницьких та соціальних заходів, спрямованих на підвищення іміджу університету, підтримка позитивного соціально-психологічного мікроклімату в колективі.

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15

Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23
viber b306d telegram 357e7
feysbuk pk c9b38   instagram pk e72ca   tik tok pk 9443a

 

Аспірантура та докторантура

E-Mail: aspirantura@sspu.sumy.ua
Тел.: +38 (0542) 68-59-39

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню

Мій розклад