Учбово-спортивний комплекс

Image

Учбово-спортивний комплекс є структурним підрозділом Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (далі університет), що забезпечує проведення на його базі навчального процесу, спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи серед здобувачів вищої освіти, працівників університету.

Мета та функції

Метою діяльності учбово-спортивного комплексу університету є забезпечення сприятливих умов для організації навчально-виховного процесу, для занять різноманітними формами оздоровлення, фізичною культурою і видами спорту як здобувачів вищої освіти, так і працівників університету.

Навчально-оздоровча робота здійснюється в поєднанні з фізичним вихованням здобувачів вищої освіти, з урахуванням стану здоров’я, рівня фізичного і психічного розвитку, а також рівня фізичної підготовленості. Фізичне виховання є головним напрямом впровадження фізичної культури і становить органічну частину загального виховання, покликану забезпечувати розвиток фізичних, морально-вольових, розумових здібностей та професійноприкладних навичок людини.

Головними завданнями функціонування учбово-спортивного комплексу є:

 • організація навчального процесу студентів університету;
 • створення належних умов для проведення навчального процесу;
 • організація ефективного навчально-тренувального процесу, забезпечення участі здобувачів вищої освіти у змаганнях різного рангу;
 • створення здобувачам вищої освіти сприятливих умов для поєднання занять фізичною культурою і спортом з навчанням;
 • забезпечення можливості реалізації потреб здобувачів вищої освіти у сфері фізичного виховання та спорту протягом усього терміну навчання;
 • пропаганда здорового способу життя, запровадження фізичної культури і спорту під час навчання, роботи, побуту і відпочинку;
 • розвиток міжнародних зв’язків і співробітництва із закордонними закладами вищої освіти та міжнародними спортивними організаціями.

Відповідно до покладених завдань, учбово-спортивний комплекс університету:

 • створює належні умови для проведення навчального процесу в учбово-спортивному комплексі;
 • забезпечує підготовку приміщень учбово-оздоровчого комплексу для проведення навчальних занять;
 • забезпечує проведення спортивно-масових заходів;
 • сприяє суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, громадським організаціям, іншим об’єднанням громадян у розвитку фізичної культури;
 • тощо.
Інфраструктура учбово-спортивного комплексу
Учбово-спортивний комплекс

Ігрова зала

Ігрова зала Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка розрахована на навчальні заняття та тренування з таких видів спорту, як: футзал, волейбол, гандбол, настільний теніс, а також рухливих ігор; вміщає 2 площадки для гри у баскетбол і бадмінтон. Трибуни для глядачів розраховані на 350 осіб. У цій залі проводяться змагання університетського, міського, обласного та всеукраїнського рівнів.
Площа - 953,2 м2

Гімнастична зала

This image for Image Layouts addon
Сучасна гімнастична зала містить килим для акробатичних вправ, акробатичну доріжку, дві перекладини, бруси (паралельні і різновисокі), батут, кінь з ручками, гімнастичні кільця та канат, кінь для стрибків в довжину та відповідний інвентар для силової підготовки (гирі, штанги, тощо); килим для спортивної аеробіки.
Площа – 528,6 м2

Зала одноборств

Зала одноборств розрахована для навчально-тренувального процесу з таких видів спорту, як: боротьба дзюдо, панкратіон, греплінг. Містить борцівській килим, боксерські мішки та манекени для виконання кидків, а також інший необхідний спортивний інвентар.
Площа – 81 м2

Зала вільної боротьби

Зала вільної боротьби обладнана для занять вільною боротьбою та боротьбою сумо, оснащена борцівським килимом та іншим спортивним інвентарем (гумові еспандери, гантелі, гирі, тощо).
Площа – 120 м2

Басейн

Розміри плавального басейну є відповідними до стандартів проведення всеукраїнських та міжнародних змагань. Довжина басейну 25 метрів та вміщає 4 доріжки з тумбами для пірнання.
Площа – 415,5 м2 (4 доріжки по 25 м)

Басейн дитячий

Малий басейн призначений для навчання дітей плаванню. Максимальна глибина у басейні - 1 м.
Площа – 127,2 м2

Тренажерна зала

Оновлена сучасна тренажерна зала містить всі необхідні тренажери для проведення тренувань та змагань з важкої атлетики, армрестлінгу, пауерліфтингу та гирьового спорту. Зала розміщує 14 тренажерів, 4 з яких – комплексні. Для тренувань є повний набір олімпійської штанги і повний набір гантелей та гирь, перекладини, бруси, гімнастичні драбини, гумові еспандери, степи, петлі ТRХ, а також стіл для армрестлінгу.
Площа – 124,8 м2

Колектив

Image

Персонал

Адреса

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка
Адреса: 40002, Сумська обл., м. Суми, вул. Роменська 87
Телефони: (0542) 68-59-02
Web-сайт: www.sspu.edu.ua
E-mail: rector@sspu.edu.ua

Приймальна комісія

Адреса: 40002, м. Суми, вул. Роменська, 87
E-Mail: prcom@sspu.edu.ua
Тел.: +38 (0542) 22-12-44
        +38 (0542) 68-59-15
Моб.: +38 (093) 256-67-28,
          +38 (099) 601-07-23

viber b306d telegram 357e7

Електронний розклад

Електронний розклад СумДПУ Android додаток

Електронний розклад СумДПУ iOS додаток

Меню